گل آرایی و بادکنک آرایی تولد و جشن ها

بدون شک گل ها و گل آرایی یکی از نمودهای اصلی جشن ها و مراسم های شاد تمامی مردم در سراسر دنیا بوده است و همواره مردم، در جشن های خود از گل ها به عنوان مظهری برای شادی، نشاط و آرامش استفاده می کردند . به راستی که گل ها بهترین نماد برای آرامش نیز بوده اند؛ شاید گواه این موضوع را بتوان حتی در مراسم های سوگواری از زمان های مصر باستان تا به امروز و نماد گل ها و گیاهان به عنوان عنصری آرامش بخش، مشاهده کرد . شاید هیچ چیز دیگری را نتوان یافت که به اندازه گل ها بتواند با زبانی منحصر به فرد در مراسم های گوناگون، روحی از نشاط و آرامش را در فضا پخش کند و این، یگانه خاصیت این موجودات زیبا و دوست داشتنی است . در جشن تولد نیز اهمیت حضور گل ها بیش از پیش مشاهده میشود، به گونه ای که حتی شاید تصور مراسم و جشن تولد بدون حضور گل و گیاهان و گل آرایی در آن غیر ممکن به نظر برسد. در جشن تولد، میتوان از باب حضور گل ها و گیاهان نکات بسیاری را یادآور شد که این مقاله بر اساس همین موضوعات و نکات، به رشته تحریر درآمده است تا شاید یگانه مطلبی در فضای وب باشد که تا این حد ریزبینانه و دقیق به حوزه گل آرایی مراسم تولد پرداخته است؛ پس با ما همراه باشید .

اهمیت گل آرایی جشن تولد

دسته گل

شاید به ندرت جشن تولدی را بتوانید به خاطر آورید که حضور گل ها و گل آرایی را در آن حس نکرده باشید و همین موضوع، گواهی بر اهمیت حضور این موجودات زیبا در جشن تولد شما می باشد؛ اما قسمت جذاب ماجرا در خصوص اهمیت گل آرایی جشن تولد را شاید بتوان در داستان های مربوط به مراسم تولد در مصر باستان یافت که گفته میشود هنگامی که برای شخصی جشن تولد می گرفتند، سراسر محیط، دیوارها و اتاق ها را مملو از گل های زیبا می کردند؛ از این رو میتوان بیان کرد که اهمیت گل آرایی جشن تولد در تاریخ نیز حضوری پر رنگ داشته است .

گل آرایی تولد

همانگونه که در مراسم های مختلف از طرح ها و سبک های متنوع و جذاب گل آرایی استفاده می شود و برای هریک نکات و ایده های بسیاری مطرح است، برای جشن تولد نیز می توان نکات و ایده های زیادی را مطرح کرد تا درنهایت بتوان از خروجی ایده آلی بهره مند شد. گل آرایی جشن تولد از عناصر بسیار متنوعی تاثیر می پذیرد که برای مثال تم غالب جشن، چیدمان و دکوراسیون محیط، تزئینات تولد و سایر مسائلی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، از جمله آنهاست. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید حتی ماه تولد نیز در انتخاب گل ها توسط طراح اثر گذار است و اگر بخواهیم اندکی سخت گیرانه به موضوع گل آرایی جشن تولد نگاه کنیم، باید متناسب با ماه برگزاری مراسم تولد، از گل آرایی منحصر به فردی نیز بهره ببریم زیرا هر ماه در تقویم، گل خاص خودش را دارد؛ از این رو میتوانیم برای مثال به ماه های اردیبهشت و خرداد اشاره کنیم که به ترتیب گل های موگه و رز به عنوان گل ماه تولد متولدین این ماه میباشد و دخیل کردن این مسائل می تواند شوق و علاقه افراد را نیز در خصوص گل های ماه تولد شان افزایش دهد. شاید اگر بشنوید حتی یک طراح با تجربه در زمینه گل آرایی به شخصیت افراد به منظور گل آرایی تولد شان نیز توجه خواهد کرد، برایتان جای تعجب داشته باشد! ولی موضوعی تحت عنوان تاثیر شخصیت افراد بر گل های جشن تولد شان موضوعی مهم می باشد تا آنجا که حتی مقالات زیادی در خصوص گل های متناسب با شخصیت افراد در این زمینه نیز به رشته تحریر درآمده است. گل آرایی جشن تولد با تاثیر پذیرفتن از تمامی این موارد یکی از هیجان انگیز ترین جشن ها تلقی می شود تا در نهایت چیزی بسیار بیشتر از حضور چند شاخه گل در مراسم برای میهمانان به ارمغان آورد . با این مقدمه جذاب به سراغ نکات و ایده های گل آرایی جشن تولد خواهیم رفت .

مزایای گل آرایی جشن تولد

از آنجائیکه حضور گل ها در مراسم ها و جشن های مختلف نمادی از شور و نشاط و آرامش میباشد ، از مزایای گل آرایی جشن تولد می توان به این موضوع اشاره کرد که در تلطیف فضای تولد و به وجود آوردن حس شور و اشتیاق میان میهمانان شاید هیچ المان و عنصری به اندازه گل ها نتواند در ایجاد این فضا نقش داشته باشد . بدون شک بازی رنگ ها در میان گل ها زیباترین هدیه ای است که می توان در جشن تولد از این موجودات زنده و دوست داشتنی انتظار داشت . همین که طبیعتی زنده را می توان در فضای جشن تولد بو جود آورد، خود موهبتی است که گل ها با حضور خود برای جشن های ما به ارمغان آورده اند . امروزه در میان سبک های گل آرایی جشن تولد ، هستند سبک هایی که از برگ آرایی به نسبت بیشتری استفاده می کنند و با در آمیختن المان های طبیعی و هر آنچه در طبیعت میتوان در اطراف خود تصور کرد ، به واقع فضایی را پدید می آورند شبیه حضور در جنگلی پر از گل ها و گیاهان و عناصر طبیعی . کافیست در این میان چشمان خود را ببندید و تصور کنید در فضایی سرسبز جشن خود را برگزار کرده اید و هر آنچه در اطراف خود متصور هستید نیز در کنار تان حضور دارد ؛ این است جادوی گل ها و گیاهان و همچنین گل آرایی محیط که شاید به زعم ما مهم ترین عامل در میان سایر المان ها باشد که چنین نقش موثری را در مراسم تولد شما عزیزان ایفا می کند . شاید مزیت های گل آرایی جشن تولد بسیار بیشتر از چیزی باشد که در اینجا اشاره کردیم و هر شخصی بتواند از دیدگاه خود مزیتی را برای آن متصور شود ولی در اینجا به ذکر همین چند نکته بسنده می کنیم و در ادامه بحث گل آرایی جشن تولد، به موضوع “نکات مهمی که باید در گل آرایی جشن تولد” رعایت کنیم اشاره خواهیم داشت .

تزئینات جشن تولد لوکس و لاکچری

اعتقاد به اینکه گل ها، پیام آورنده شادی و سمبلی برای خیر و سلامتی هستند، شاید دلیلی بوده است برای پر رنگ شدن این حضور چند صد ساله در جشن های تولد . به راستی چه آرزویی بهتر از شادی، نشاط، خیر و سلامتی را میتوان در جشن تولد برای فردی که روز تولدش می باشد متصور شد ؟ گل ها نماد و سمبل این پیام در طول تاریخ بوده اند تا آنجائیکه علاوه بر تزئین محیط جشن تولد، میهمانان مراسم نیز با همین فلسفه اقدام به هدیه دادن گل در این مراسم می کردند و ترجیح می دادند حتی در کنار سایر هدایایی که به فرد می دهند ، گل ها را نیز با این پیام های زیبا هدیه دهند . از اهمیت حضور گل ها در جشن تولد نباید به تاریخ و مرور اهمیت حضور گل ها در جشن های تاریخی بسنده کنیم؛ شاید اگر از اهمیت رنگ ها در این میان سخن نگفته باشیم، تا حد زیادی نتوانسته ایم اهمیت گل ها را پر رنگ جلوه دهیم . همین که گل ها با رنگ های زنده و متنوع خود می توانند تم غالب فضا را به سمت و سوی خود هدایت کنند ، یک نکته بسیار اساسی است. در گل آرایی جشن تولد، توجه به رنگ ها و تم غالب فضا اهمیت بسیار زیادی دارد که اگرچه در ادامه همین مقاله در خصوص آن مفصل صحبت خواهیم کرد ولی همین بس که گاهی این گل ها هستند که مشخص کننده تم تولد شما عزیزان میباشند و از این رو انتخاب نوع و رنگ آنها می تواند راهنمای شما در این مسیر باشد . در خصوص انتخاب رنگ گلها نیز موارد متعددی نهفته است که ما جداگانه در مقاله ای تحت عنوان ” از معنای تعداد و رنگ گلها چه می دانید؟” در خصوص معانی آنها صحبت کرده ایم که می توانید برای مطالعه بیشتر به آن مقاله نیز مراجعه کنید . علاوه بر رنگ، نوع گل ها نیز به همان اندازه در اهمیت گل آرایی جشن تولد نقش موثری ایفا می کنند و بنا به نظر متخصصان این حوزه، این گل ها هستند که در مراسم شما، صحبت می کنند! پس نباید در بحث گل آرایی جشن تولد و اهمیت آن، نقش نوع و رنگ گل ها را نادیده بگیریم که درنهایت چیزی جز رضایت برای شما عزیزان به ارمغان نخواهد آورد. در ادامه می خواهیم به نکاتی بپردازیم که توجه به آنها تمایز را برای جشن تولد شما عزیزان رقم خواهد زد .

نکات مهم گل آرایی جشن تولدد

در امور طراحی ، با درآمیختن سبک ها و طرح های متفاوت و متنوع، با سلایق و علایق بسیار گسترده ، گاهی تشخیص نکات و استانداردهای ضروری برایمان سخت جلوه می کند و بدون توجه به ماهیت موضوع طرح شده ، صرفا نسخه ای همانند سایر نسخه های از پیش نگاشته شده آماده می کنیم و هیچ گاه با خود فکر نمی کنیم که در امر طراحی ، آنچه که میان هیاهوی سبک ها و طرح های متفاوت، با آمیخته شدن سلایق متعدد، ضروری و حیاتی است ، رعایت استانداردها و نکات مهمی است که هر طراح باید به فراخور نوع پروژه و سبک طراحی با در نظر گرفتن بسیاری از عناصر به آن توجه کند . حتی گاهی در کنار غفلت طراحان از این موضوع، خود نیز متوجه نیستیم که هر طرح و سبک و مراسم، با توجه به نکات بسیاری که شاید استانداردهای آن حوزه میباشد تکامل می یابد و می توان در آن نشانه های یگانگی و شخصی سازی را مشاهده کرد . گل آرایی هر مراسم نیاز و ضروریات خود را دارد و به فراخور موضوع و طرح و سلایق افراد، می تواند ماهیتی کاملا متمایز برخود گیرد . با این اوصاف گاهی برایمان عجیب است که در پروژه های متعدد گل آرایی ، افراد می خواهند نسخه ای که برای شخص دیگری در سطح متفاوتی طراحی کرده ایم را برای آنها نیز اجرا کنیم و ناغافل از این موضوع که اگر قرار بر این باشد که نسخه های یکسان در طراحی اجرا شوند پس شخصی سازی چه مفهومی دارد ؟ از این رو با آوردن نکاتی که به نحوی چراغ راهنمای طراحان در حوزه گل آرایی مراسم تولد است، برآن شدیم تا حدودی افراد را از این موضوع اگاه کنیم و با ذکر آنها ، افراد را با مهم ترین نکات این حوزه آشنا کنیم ؛ با گل گینه همراه باشید

توجه به فصل برگزاری جشن تولد

یکی از نکاتی که باید در گل آرایی جشن تولد مدنظر داشته باشیم توجه به فصل برگزاری جشن تولد می باشد . هر فصل، گل های خاص و منحصر به فرد ، با زیبایی های خاص خودش را دارد؛ در واقع هیچ گاه نمیتوان گفت کدام فصل از گل هایی زیباتر برخوردار است و از این رو باید در نظر داشت که تغییرات فصلی موجب می شود طراح مراسم با توجه به محدودیت های فصلی به انتخاب گل ها و گیاهان دست بزند . این آگاهی باعث می شود در ماه تولد خود و فصلی که جشن تولد خود را برگزار می کنیم، با در نظر گرفتن گل هایی که در آن فصل وجود دارند طرح خود را به طراح مراسم پیشنهاد دهیم و از طراح بخواهیم در مراسم خود از میان آنها دست به انتخاب بزند . برای مثال افرادی که در فصل بهار برای گل آرایی جشن تولد خود برنامه ریزی می کنند میتوانند انتظار داشته باشند تا از گل های زیبا و محبوب پئونی در طراحی مراسم خود بهره ببرند یا کسانی که در فصل تابستان به فکر برگزاری جشن تولد و گل آرایی مراسم خود هستند، می توانند از گل های زیبایی هورتانزیا استفاده کنند و حضور گل های فصلی را با رنگ و بوی زیبایی شان در کنار خود احساس کنند . ناگفته نماند که در کنار گل های فصلی ، بسیاری از گل ها هستند که در تمامی فصول وجود دارند و می توان از آنها در گل آرایی جشن تولد خود استفاده کرد . برای مثال می توانیم به گل های زیبایی ارکیده یا رز اشاره کنیم که فارغ از فصل و ماه های متعدد سال ، همیشه در دسترس هستند و می توان از آنها بهره برد . پس برای اولین نکته در گل آرایی جشن تولد که هم بایستی مدنظر طراحان عزیز قرار گیرد و هم مدنظر عزیزانی که قصد دارند برای جشن تولد خود از خدمات گل آرایی استفاده کنند ، توجه به گل های هر فصل یکی از نکات مهم می باشد

توجه به گل های ماه تولد

شاید جالب توجه باشد که هر ماه ، گل خاص خود را دارد و چه زیباست که در ماه تولد خود ، از گلی در ترکیب گل آرایی جشن تولد خود استفاده کنیم که مختص ماه تولد ما باشد و از این رو می توانیم با در نظر گرفتن این موضوع ریز ولی متمایز، احساس رضایت دو چندان کنیم . برای مثال افرادی که در ماه خرداد به فکر گل آرایی مراسم تولد خود هستند باید در نظر داشته باشند که گل مخصوص ماه تولد خرداد ، گل رز می باشد پس چه بهتر و زیباتر است که در طراحی و گل آرایی این مراسم از گل رز به عنوان گل غالب و مسلط بر طرح خود استفاده کنیم . اینگونه می توانیم علاوه بر رعایت نکته ای زیبا و دوست داشتنی ، از اینکه تا این حد در طراحی خود دقت کرده ایم رضایت دو چندان داشته باشیم .

 

توجه به تم غالب مراسم و رعایت هارمونی

در کنار نکاتی که تا اینجا به عنوان نکات مهم گل آرایی جشن تولد ذکر شد ، توجه به تم غالب فضا نیز از اهمیت یکسانی با سایر نکات برخوردار است . همانطور که می دانید گاهی افراد ترجیح می دهند با توجه به هارمونی محیط، از رنگ های خاصی در طراحی اجزای جشن تولد خود استفاده کنند ؛ از دکور و المان های دکوراسیون محیط گرفته تا طرح و نقش لوازم تزئینی و حتی لباس های مناسب این جشن . در کنار تمامی این عوامل، اگر از این نکته غافل شویم که گل آرایی اگر در تضاد با تم غالب محیط طراحی شود، به راحتی با اثر مسلطی که بر فضا دارد می تواند هارمونی محیط را بر هم بزند و باعث از بین رفتن یک دستی محیط شود، شاید توجهی دو چندان به آن کنیم . به عنوان نمونه ، آوردن مثالی از سبک های عروسی و رعایت هارمونی آنها گزینه خوبی است ؛ در سبک های مرتبط با برگزاری مراسم عروسی یکی از سبک هایی که طرفداران بسیاری پیدا کرده است ، سبک روستیک می باشد که رعایت تم غالب و رعایت هارمونی در آن ، به این معناست که از رنگ های گرم ، پاستلی، رنگ های متمایل به بنفش کم رنگ ، نارنجی ، زرد و صورتی کم رنگ در کنار برگ آرایی و استفاده از المان های طبیعی و خشک بهره بگیریم . این یعنی رعایت هارمونی در گل آرایی محیط توسط گل ها ؛ حال برای مراسم تولد و جشن تولد نیز رعایت این هارمونی بایستی مدنظر طراح واقع شود و از آن به عنوان اصلی ضروری در طی اجرای مراسم یاد کند .

 

در نظر داشتن سبک اجرای جشن تولد

همان چیزی که به صورت مستقیم روی رنگ و طرح برگزاری و گل آرایی جشن تولد اثرگذار است، در نظر داشتن سبک اجرای برگزاری مراسم تولد است . همانگونه که پیش تر در مقالات گل گینه به موضوع سبک های شگفت انگیز مراسم عروسی پرداختیم ، در جشن تولد و برگزاری این جشن نیز می توان سبک های مختلفی را در نظر داشت و با توجه به آنها بسیاری از موارد دیگر از قبیل رنگ، نوع گل، المان های طراحی و .. را مشخص کرد . شاید سبک برگزاری مراسم تولد یکی از آن دسته نکات مهمی باشد که اگر در گام های نخستین تصمیم گیری جشن تولد ، در خصوص آن نتیجه گیری شود، می توان به عنوان راهنمایی دقیق بر اساس آن مابقی مسائل و طرح ها را طراحی و تنظیم کرد .

 

توجه به میهمانان مراسم

یکی از نکات دیگری که باید مدنظر طراح مراسم تولد باشد ، توجه به میهمانان مراسم و در نظر گرفتن اثرگذاری آنها بر انتخاب نوع و رنگ گل ها است . اینکه چه میهمانانی با چه متوسط سنی در مراسم شما حاضر خواهند شد، یکی از عواملی است که بواسطه آن می توان در خصوص رنگ و نوع گلها و حتی چینش میز میهمانان، تدبیرات مهمی اندیشید که همگی در راستای حصول اطمینان برگزار کننده از کیفیت منحصر به فرد جشن تولد خواهد شد .

 

در نظر گرفتن علایق و سلایق شخصی

هر چه از سبک و طرح های مختلف صحبت کنیم ، باز هم تاثیری که خود افراد بر طرح و نقش گل ها می گذارند غیرقابل انکار است . ما در گل گینه همیشه بر این موضوع تاکید می کنیم که در گل آرایی مراسم خود ، از هر جنسی که باشد ، چه گل آرایی عروسی باشد، چه گل آرایی عقد، چه گل آرایی تولد باشد چه گل آرایی مراسم افتتاحیه ، تلاش کنند تا تاثیری بر طرح نهایی داشته باشند و در نهایت اثری از خود در نتیجه کار مشاهده کنند و چه چیزی زیباتر از این که بتوانیم در این طرح های بی نظیر، اثرگذار باشیم و علایق و سلایق خود را نیز به عنوان عامل مهمی در نظر بگیریم . هیچ سبک و طرحی نمی تواند آن چنان که باید در مقایسه با اثرگذاری ما در طرح ها ، خوش بدرخشد ؛ پس اثرگذاری را فراموش نکنید !

 

 توجه به محیط

یکی دیگر از نکاتی که همواره اثرگذار در تصمیمات مربوط به طراحی و گل آرایی محیط است ، توجه به فضا و محیطی است که گل آرایی در آن اجرا خواهد شد . بسیاری از تصمیمات طراح در زمینه گل آرایی متاثر از فضای در دسترس است که بدون شک می تواند عامل مهمی برای برگزار کنند گان مراسم باشد . برای مثال، اینکه جشن شما در فضایی سرپوشیده برگزار می شود یا در فضایی باز ، یکی از نکات مهم در خصوص تصمیم گیری نوع گل های به کار برده شده در مراسم شما می باشد .

 

بودجه

پس از تمامی نکات ذکر شده ، شاید زمان آن باشد که در خصوص یکی از نکات مهم گل آرایی جشن تولد صحبت کنیم و آن بودجه طراحی و گل آرایی و در نظر گرفتن آن در تصمیمات برگزاری مراسم است . گل آرایی از جمله خدماتی است که انعطاف قیمتی در آن تا حدود بسیار زیادی به نفع مصرف کنند گان عزیز است . اگر چه برای گل آرایی شخصی سازی شده با خواسته ها و نیازهای خود و همچنین در نظر گرفتن ترجیحات خود، تا حدودی باید فکر انعطاف قیمتی گل ها را از سر خود بیرون کنیم ولی همین که می توان تا حدودی قیمت ها را تعدیل کرد ، خود یک خبر خوشحال کننده برای مشتریان عزیز در جهت بهره گیری از خدمات تخصصی گل آرایی است .

 

نتیجه گیری

تمامی این نکات در نهایت چیزی جز شخصی سازی بیشتر را به ارمغان نخواهد آورد . ما در گل گینه در پروژه های طراحی و گل آرایی جشن تولد به مشتریان عزیز خود توصیه می کنیم تمامی این موارد را با راهنمایی طراحان مراسم در نظر بگیرند تا در نهایت انتخابی صحیح و شخصی سازی شده با نهایت دقت عمل را بر گزینند . شاید نقطه تمایز مراسم و جشن تولد شما عزیزان در همین نکات خلاصه شود و گرنه نسخه های آماده را می توان برای خیل بسیاری از افراد و مراسم ها ارائه داد . در قسمت بعدی مقاله گل آرایی تولد ، قصد داریم گل های مناسب برای گل آرایی جشن تولد را در المان های مختلف و متعدد بررسی کنیم .

 

ایده های گل آرایی جشن تولد

در این قسمت به ایده های گل آرایی جشن تولد خواهیم پرداخت که مطمئنا طرفداران بی شماری دارد . در گل آرایی مراسم تولد می توان ایده های مختلفی متناسب با ذوق و سلیقه خود و همچنین طراح مراسم استفاده کرد. در اینجا به چند ایده پر طرفدار اشاره خواهیم کرد .

 

گل آرایی میز کیک

گل آرایی میز کیک یکی از ایده های بسیار زیباست که می توان در جشن تولد به کار برد . میزی که کیک تولد روی آن قرار می گیرد یکی از اصلی ترین قسمت های هر تولدی است که نظرات افراد و میهمانان را تا حد بسیار زیادی به خود جلب می کند . شاید مشاهده کرده باشید که در هر مراسم تولد، محیطی که پای ثابت تمامی عکس ها می باشد، همین میز کیک می باشد پس همین کافی است تا برای طراحی و گل آرایی این میز دست و دلباز عمل کنیم و تا حد امکان بهترین گل های مناسب با میز کیک را تهیه کنیم تا قسمت اصلی تولد را به خوبی تزئین کرده باشیم . در قسمت بعدی مقاله در خصوص گل های مناسب برای گل آرایی میز کیک به صورت مفصل صحبت خواهیم کرد و نکاتی را در آن قالب مطرح خواهیم کرد؛ ولی در اینجا اشاره به همین نکته به عنوان ایده ای مناسب کافیست .

خدمات فروشگاه اینترنتی گل فروش